leguan

Kolik má správně při první pomoci bý vdechů a stlaků

Nejlepší odpověď
bolak

Jenom jedna taková zajímavost co se týče infarktu.

Nevím jestli je to někde na wiki nebo už se to dokonce učí, ale kdysi dávno se v Japonsku prováděl takový výzkum, Japonci si zapisovali jak probíhalo oživování lidí co právě prodělali infarkt, a ze statistik vyplývalo že lékařům, kteří prováděli na lidech se srdeční zástavou dýchání z úst do úst pacienti umírali mnohem častěji než těm kteří prováděli pouze srdeční masáž.

Doplnění:
Tak nakonec sem něco našel i na oslu > http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=2532

Další odpovědi
hanulka11

zřejmě v tom máš hokej je tu i tabulka a vše pěkně vysvětlené

je to různé u dětí a dospělých

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kar­diopulmon%C3%A1ln%­C3%AD_resusci­tace

SeptikB

Odpověď se bude lišit podle toho, jakou máš fyzickou kondici, v které oblasti to použiješ, a také rokem vydání tohoto „předpisu“.

Naprosto univerzální a nejstarší poměr stlaků:vdechů je 30:2. Pokud jsi sám a v nouzové situaci, bude stačit 15:2, pokud jsi ještě k tomu vyčerpaný a řídíš se doporučením moderních lékařů, tak klidně i 8:2.

gepik

To je taky důvod, proč z autolékarničky zmizela rouška. Ono to vypadá i logicky, že při stačování hrudníku se do něj nasává i vzduch.