midlajs

Kolik ma seno KJ?

Doplňuji:
Jde o kralika. Ve zverime me upozornili, ze mu mam davat hrst smesi. A tak se ptam, zda seno muzu davat neomezene…

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíš při spalování???
Běžné seno má cca 12 MJ/kg při vlhkosti do 15 %…
___
Jinak samozřejmě platí, že E = m . c2
😉
Doplňuji:
;-D
Aha – omlouvám se, nenapadlo mne, že zjišťuješ nutriční hodnotu sena při ´spalování´ králíkem…
😉
Jo – králík může seno dostat v neomezeném množství.

Další odpovědi
Dochy

Králík by měl mít seno a vodu stále k dispozici. Omezené množství toho ostatního (obiloviny, zelenina,…)

Dochy

gecco: Tvá první odpověď myslím byla v zásadě správná. Pokud se nemýlím tak i u klasických (lidských) potravin se kalorická hodnota zjišťuje i měřením výhřevnosti. Samozřejmě zůstává otázka kolik z toho sena dokáže králík využít. (trus býložravců je stále energetická surovina)

gecco

To jo – jenže králík není přežvýkavec – ze sena získává především nějaké ´stopové´ prvky, kdežto celuloza mu slouží jen k zajištění správné funkce střev.
😉