WeeBear

Kolik má člověk žeber?

Nedávno jsem se s kamarádem dostala v rozhovoru na to, kolik má člověk běžně žeber. Nemohli jsme se však nějak dohodnout a když jsme to hledali na internetu, tak jsme to taky nenašli, po chvilce jsme to vzdali. Pomůže mi to někdo objasnit? Předem děkuju.
.. Jinak se omlouvám za špatné umístění, ale nevěděla jsem, kam ji umístit.

Nejlepší odpověď
arygnoc

12 párů. ale může jich mít i jenom 11 nebo až 13.
7 žeber je pravých (přirostlých), 3 nepravá (spojená chrupavkou) a 2 volná.

Další odpovědi
eLx

2 páry po 12ti… 24 celkem… en wiki

quentos

12 párů, tedy 24. Odpověď pochází z univerzity v Bristolu.

http://www.as­kabiologist.or­g.uk/answers/vi­ewtopic.php?id=257