Kryšpín

Kolik má Česká republika zlata v sejfu?

Po hedvábné revoluci v roce 1989 mnoho zlata po komunistech asi nezbylo, kolik má nýní Česko zlata v sejfu?

Nejlepší odpověď
marci1

V roce 2015 měla ČR 10,446 tuny zlata. Podrobněji ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://www.eu­ro.cz/archiv/ces­ko-se-zbavuje-zlata-z-trezoru-cnb-rocne-mizeji-stovky-kilogramu-1197400

Další odpovědi
johana 56

Tisková zpráva z února 2016 uvádí pokles na 9,92 tuny.

httpp://www.zla­to.cz/uncatego­rized/tiskova-zprava-devizove-zasoby-cr-ve-zlate-mezirocne-opet-poklesly-o-vice-nez-pul-tuny

Jeptiška

Jak píše marci1, zlata bylo před rokem 1989 10,446 tuny a dnes nemáme skoro nic. Všechny státy zlato nakupují, jen ČR se ho zbavuje.

marci1

Je zajímavé, že jsem v původní odpovědi rok 2015 napsala a nějak se ztratil. 🙂

johana 56

Já to vložila jen jako doplnění. Mně zase poprvé někam utekl ten pokles 🙂
Ale díky rozdílným zdrojům je jasné, kdy se zlato začalo prodávat…

marci1

Oml. tak nenapsala. 🙂

Mc Merkurion

… no jo, cena klesla, tak prodávaj, ale čemu se u naší ČNB divíme, když tam sedí takoví odborníci …