rottwy

Kolik má být v počítači pevných disků?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat kolik by mělo být v počítači pevných disků? Mám teď nový a je tu pouze pevný disk C s pamětí 74,5 GB,což se mi zdá málo.. vím, že jsem ve starém počítači měla ještě disk D, ale už nevím, jak jsem tam k němu přišla :(
Doplňuji:
A disk s větší pamětí si můžu tedy jedině dokoupit?

Nejlepší odpověď
huxa

to si měla více oddílů, nejspíše jen jeden disk. třeba máš v pc jen jeden disk s 80GB-nejspíše by to byl ssd

Další odpovědi
honza19hk

pokud ho máš kam zapojit(na základní desce a na zdroji) tak klidně i 3 disky. hele já mám klasicky C 90GB a druhý disk I 2000GB
Doplňuji:
pokud chceš větší disk,musíš si ho koupit. Ale dávej pozor co to je za typ,aby ti do tvého kompu šel.

Bedy

Disketová mechanika byla, je a vždycky bude A: a druhá disketovka B:

Podívejte, fyzicky pevný disk tam můžete mít jeden,ale můžete ho mít rozdělen do několika oddílů.
80GB bych rozdělil na 20GB pro systém (to by bylo C:) a zbytek bych dal jako D: a to by bylo pro různý dokumenty a soubory. Případně bych ještě ukrojil 20GB jako E: pro programy, aby byly odděleny od systému.
Pokud tam máte Windows Vista nebo Windows 7, tak bych dal systémovému disku spíš 30GB, 20GB by časem nemuselo stačit.
Doplňuji:
Jo a osobně bych SSD disk nekupoval. Je to něco jako leška – rychlé, ale má to omezený počet zápisů. Ty levné brzy odejdou, ty dražší jsou zas moc drahé. Já bych osobně zůstal u klasických pevných disků, který mají rychlost otáček apsoň 7200 za minutu, ideálně víc (10000 rpm)

mosoj

Implicitně je C disk hlavní pevný disk. D disk je DVD mechanika. Pokud máš DVD mechaniku měla by jsi tam ten disk D vedle C mít. V průzkumníku by se ti měl ukázat. A disk bývala disketová mechanika a čtečka karet bývá označována jako E či F disk.

Pokud by jsi kupovala větší pevný disk kupoval bych už jedině disk SSD !!!!!
Doplňuji:
Ten SSD disk by se ti silně hodil na hry !!