Avatar uživatele
rottwy

Kolik má být v počítači pevných disků?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat kolik by mělo být v počítači pevných disků? Mám teď nový a je tu pouze pevný disk C s pamětí 74,5 GB,což se mi zdá málo.. vím, že jsem ve starém počítači měla ještě disk D, ale už nevím, jak jsem tam k němu přišla :(
Doplňuji:
A disk s větší pamětí si můžu tedy jedině dokoupit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Poklička před 4138 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

to si měla více oddílů, nejspíše jen jeden disk. třeba máš v pc jen jeden disk s 80GB-nejspíše by to byl ssd

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

pokud ho máš kam zapojit(na základní desce a na zdroji) tak klidně i 3 disky. hele já mám klasicky C 90GB a druhý disk I 2000GB
Doplňuji:
pokud chceš větší disk,musíš si ho koupit. Ale dávej pozor co to je za typ,aby ti do tvého kompu šel.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Disketová mechanika byla, je a vždycky bude A: a druhá disketovka B:

Podívejte, fyzicky pevný disk tam můžete mít jeden,ale můžete ho mít rozdělen do několika oddílů.
80GB bych rozdělil na 20GB pro systém (to by bylo C:) a zbytek bych dal jako D: a to by bylo pro různý dokumenty a soubory. Případně bych ještě ukrojil 20GB jako E: pro programy, aby byly odděleny od systému.
Pokud tam máte Windows Vista nebo Windows 7, tak bych dal systémovému disku spíš 30GB, 20GB by časem nemuselo stačit.
Doplňuji:
Jo a osobně bych SSD disk nekupoval. Je to něco jako leška – rychlé, ale má to omezený počet zápisů. Ty levné brzy odejdou, ty dražší jsou zas moc drahé. Já bych osobně zůstal u klasických pevných disků, který mají rychlost otáček apsoň 7200 za minutu, ideálně víc (10000 rpm)

Upravil/a: Bedy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Implicitně je C disk hlavní pevný disk. D disk je DVD mechanika. Pokud máš DVD mechaniku měla by jsi tam ten disk D vedle C mít. V průzkumníku by se ti měl ukázat. A disk bývala disketová mechanika a čtečka karet bývá označována jako E či F disk.

Pokud by jsi kupovala větší pevný disk kupoval bych už jedině disk SSD !!!!!
Doplňuji:
Ten SSD disk by se ti silně hodil na hry !!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek