honza001

Kolik litrů nafty spotřebuje puštěná klimatizace v zájezdovém autobuse za hodinu?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

klima v buse dělá na spotřebě cca 2–3 litry na 100 km navíc, pro bus o třech nápravách počítám spotřebu i s klimou 30 l / 100 km

Další odpovědi
zzzzz

Možná Lukáš bude vědět přesně, ale já myslím, že to docela záleží na tom, jaký je to autobus.

Každopádně pokud ho propojíš přes VAG, tak by po zapnutí a vypnutí klímy, měl být vidět přesný rozdíl ve spotřebě.

novaky

v autobusu nevím, ale chlazení návěsu kamionu pohání 2,5l diesel. Návěs nemá okna, ale pro představu by to mohlo stačit