Kolik litrů Coca-Coly se má vylít na řetěz bicyklu, aby nezreznul, když se jezdí ve sněhu celou zimu?

Prý to pomáhá. Santa si s tím beztak maže i lyžiny, než jde rozdávat dárky!

http://pixaba­y.com/cs/soch­a%C5%99stv%C3%AD-muzeum-um%C4%9Bn%C3%AD-atlanta-668010/

Odpovědi
anonym

Na mazání řetězu kola je olej -
http://www.ko­lacihal.cz/ser­visni-rady/jak-spravne-mazat-retez-kola/

Colu piju po ránu nebo se sní dá čistit záchod .

Kepler

Lejt kolu na řetěz mi připadá jako solit kaviárem. V kole je obsaženo malé množství kyseliny fosforečné, která pasivuje ocel proti korozi. V žádném případě ale řetěz nenamaže, spíš zaprasí.

zjentek

IMHO mazání je v toto případě úplně zbytečný, pokud kolo „solidně skladuješ“. Pokud na kole se takhle jezdí, jakože denně a dokonce celoročně, tak ze zkušenosti můžu potvrdit, že řetěz takovýho kola NIKDY nezrezne, jen se dřív vytahá a pak výměna. Maximálně se zapráší, ale už jsem prakticky řekl, že v tomto případě užívání bajku je klidně možný si řetěz vyplachovat pramenitou vodou. Praxe!*

*když se řekne „kolo jezdí“, představím si ujetých pár km skoro denně a ne denně ujetých pár cm do krámu pro pivo! To by pak moh zreznout řetěz! ;)