FOG

Kolik lidi – v procentech dosahovalo prumeru mezd za socialismu?

Vsude se pise o prumeru,treba ted s tim benzinem,ze si ho muzeme koupit vice nez za socialismu v prepoctu na prumerne mzdy,coz je mozna pravda,ale jak v CZ tak i v USA nyni nedosahuje na prumer vice jak dve tretiny lidi.
Vi nekdo,kolik tech prum. platu lide dosahovali v soc.?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tak jako teď většina lidí na to nedosáhla.

Další odpovědi
Hlada

Tento údaj se mi nepodařilo najít. Vzhledem k tomu, že za socialismu byly mezi mzdami malé rozdíly, nebylo možné, aby velmi vysoké platy výrazně ovlivnily výsledek. Z toho usuzuji, že průměrnou mzdu pobíralo výrazně víc lidí, než dnes.