ivosek2

Kolik lidí studuje český jazyk?

bez obyvatel ČR
melanie: néé -.- já se zeptám a ty mi odpovíš at si to mám sám spočítat -.- to je teda odpověd..

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Kolik cizinců studuje český jazyk? Nebo český jazyk jako cizí jazyk?

Pokud chtějí mít cizinci vysokou školu zdarma, musí se všichni cizinci přihlásit do běžného programu v češtině, tedy studují základy CJL. . Přihlásí-li se do programu vyučovaného v cizím jazyce, musejí platit .

Tudíž uvedení cizinci studují češtinu.v pří­pravném kursu, protože přednášky na VŠ jsou v češtině.

Nejvíc cizinců v tomto školním roce najdeme na českých veřejných a soukromých vysokých školách, kde studuje přes 38 tisíc cizinců.

Uvádí se celkový počet cizinců.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/296789-na-skolach-v-cesku-uz-je-66-tisic-cizincu.html

Jinak existují letní krusy češtiny v Praze i jiných městech.

Informace se zjistí na vysokých školách. Na netu jen obecně.

Další odpovědi
arygnoc

počty ľudí neviem.

ale prikladám zoznam bohemistických pracovísk ako v čr tak i vo svete, môžete im napísať o počty študentov (pokiaľ to potrebujete do nejakej práce).

len tak mimochodom – i z týchto stránok je zrejmé, že nie každý obyvateľ čr študuje český jazyk.

sľúbený odkaz na zoznam: http://www.bo­hemistika.cz/?pg=a­dresar

;-Q

melanie

zkus to počítat
Doplňuji:
*spočítat

ivzez

Jaká otázka, taková odpověď:

Hodně.
Víc, než bys čekal …

gecco

Ivosek2 → vytýkáš Melanii ´neodpověď´, ale sám se ptáš jako retardovaný…
😛

„Kolik lidí studuje český jazyk“ – kde??? – v Česku, v Evropě, na světě???
Melanie ti odpověděla naprosto správně – pokud neumíš položit otázku, odpověz si sám…!!