Kolik kwh je spotřeba při příkonu 1500w?

Nejlepší odpověď
tom004

Jednoduše řečeno je příkon 1500W (1,5kW),el.ener­gie,kterou zapnutý spotřebič odebere ze sítě.Tedy při 1hodině provozu je sporřeba 1500W = 1,5kWh.

Další odpovědi
PN

Spotřeba, kterou uvádějí kolegové, je spotřebou maximální. Na spotřebiči se uvádí tzv. štítkvý příkon např. 1,5 kW. Ve skutečnosti odebírají míň. Např. někteé motory, pokud nepracují na plný výkon. Při běhu na prázdno odebírají něco kolem 30% štítkového příkonu. Na druhou stranu, vlasová kulma, když má uvedený příkon 600 W, tak těch 600 W zcela jistě odebere.

Vikičistič

Pokud by nebylo nic jiného zapnuto tak při příkonu 1500W je asi za 24 hodin spotřeba 36kwh,záleží jakou máte sazbu. Bývá to přibližně okolo 4 Kč za 1kwh.