kolik kubíků uveze tatra?

14?
http://www.you­tube.com/watch?v=ZR1Aud--Eaw

Nejlepší odpověď
honza19hk

Dnešní tatry jako třeba 815–7 uvezou i 30tun.Navíc můžou mít i další vlek což je cca dalších 10tun.Navíc se vyrábějí Tatry jako tahače návěsů,takže pokud za ní připojíš vanu tak ti najednou přiveze až 35 tun. Na kubíky se to špatně převádí protože každý materál váži jinak,když jsi nenapsal čeho. Nebo např Tatra 813 8×8 uveze 10 tun na korbě a utáhne přívěs do hmotnosti 100tun. 138 nebo 148 uveze do 15 tun. Vojenská Tatra 816 12×12 uveze na korbě až 55tun-ale to jsou nosiče speciálních nástaveb-zejména pro armádu.Už se těším až je armáda bude vyřazovat,ale to si ještě počkám.

Další odpovědi
Hlada

Tatra 148 měla nosnost 15 tun, takže třeba písku uvezla 10 kubíků.

manon

Klidně přihoď ještě nějakého toho Kubíka, doba pokročila :)

cukrar

Dědo, zdravím, pokud myslíte kubíka, tak sdělte čeho? Polyše či betonu?
Pokud myslíte Kubíka tak ani jednoho.