Lorelai

Kolik korun byl rakouský šilink?

Potřebuji to do školy, ale nemůžu to sehnat.
Díky
Doplňuji:
Mám na mysli dobu 80. let.

Nejlepší odpověď
suaeda

Vím, že když se v 90 letech otevřely hranice tak byl kurz 1 šilinku za cca 2,50 – 2,60 Kč. Ale v 60 letech byla naše koruna mnohem silnější a kurz byl pomalu obrácený.

Další odpovědi
Drap

Nelze odpovědět, protože netušíme která doba tě zajímá.

zzzzz

Od veksláku 3 Kčs

Dochy

Matně pamatuju… myslím, že v 89 to mohlo byt kolem 1,75, krátce po revoluci se to hybalo mezi 2,50 a 2,80. Ale mohu se mýlit…

Lamalam

Pokud se dobře pamatuji, tak začátkem devadesátých let dávali v Rakousku za 1DM asi 2,5 šilinku. 1DM byla okolo 18 Kčs. Ale byla jsem malá holka, možná se pletu, měnil táta.
Doplňuji:
Tak jsem se spletla, našla jesm histrické kurzy z roku 1991 a tam to vychází na cca 2,50 Kčs za jeden šilink. Viz http://velkej­kuk.cz/devizo­ve-kurzy-cnb/meny/1991/11/2­7/

Emefej

Začátkem 90. let se kurz pohyboval okolo 2,50 Kčs.

arygnoc

za hlbokého socializmu, keď mala koruna tzv pevný kurz, fungovali prakticky dva kutzy – oficiálny kurz, a kurz na čiernom trhu.

pred rokom 1980 bol oficiálny kurz AUS/KČS 2,5/1, to znamená, že šiling bol cca 40 hal.

ale pozor to bol oficiálny kurz, na čienom trhu boli ceny i 5× vyššie (svedčí o tom i hodnota tuzexovej poukážky – bonu, kde bol oficiálny kurz 1:1!!!, na čiernom trhu 5 Kčs)
podobne to bolo i s markami či dolármi a západnými menami všeobecne.

takže – záleží na dobe.

v roku 1993 to už bol kurz AUS/KČS 1/2,5–3,0 (no, kčs po zavedení pohyblivého kurzu prudko oslabila, dobre nám tak).