JanyOK

Kolik korálků je na růženci?

Kolik a jak jsou rozděleny?

Nejlepší odpověď
vagra

Odpověď na otázku KOLIK korálků je na růženci :

„Různá náboženství, mají v "růženci“ různý počet korálků.„
Růženec ,který používají katolíci má 53 menších a 6 větších korálků ,zatímco buddhisté a hinduisté používají tradičně 108 korálků. Muslimové používají "růžence“ s třiatřiceti ,nebo devětadevadesáti perličkami a džinisté dokonce se stopadesáti korálky.

Zdroj: zkráceno z- http://moje-kniha-stinu.blog.cz/1003/mo­dlitebni-koralky

Další odpovědi
Džuls

Skús ich spočítať:-) Ja to robím väčšinou v kostole, keď je dlhá a nudná kázeň 🙂

SajmonModer

Korálky růžence jsou vytvářeny z široké palety materiálů – ze dřeva, kostí, skla, drcených květin, polodrahokamů (achát, jantar, gagát nebo jaspis) nebo z vzácných materiálů jako je korál, křišťál, pozlacené stříbro a zlato. V 19.století a raném 20.století se někdy náhrdelník vyráběl z tvrdých semen mahagonu Melia azedarach nebo klokočí. Moderní růžence jsou často ze skla, plastu nebo dřeva. Dřívější růžence byly tvořeny z provazu, často hedvábného, ale dnešní jsou daleko častěji ze sériově vyráběných korálků držících na řetízku.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rů­ženec

philip2

Otázka nezněla, z čeho se rosarium vyrábí, a musulmani, džinisté nebo jiní pohani nemají, logicky, žádnou úctu k Bogorodici, proto ani nemohou mít rosarium.

Je jich 1 + 3 + 1 + 10 + 1 + 10 + 1 + 10 + 1 + 10 + 1 + 10 = 59

Tedy na rosariu katholickém, rozuměj římském. Rosarium, občas, používají i katholíci byzantského rithu, byť je to bytostně proti jejich tradici, a poněvadž Pozdravení anjelské ve staroslověnštině neobsahuje druhou polovinu modlitby, začínajíí slovy „Sancta Maria, Mater Dei…“ (Svatá Maria, Matko Boží …), nedají se v Pozdravení anjelské vkládat Mysteria, takže základní modlitba, kterou se katholíci byzantského rithu na rosariu modlí, je velmi odlišná.

Jiné rosarium má Church of England (a Church of Scotland a Church of Ireland). Anglikáni nemají přiliš rozvinutu úctu k Bogorodici, a v této příčině by pro ně bylo poněkud složité modlit se 53× Ave Maria (nebo 153×, pokud by se modlili celé rosarium, s 15 mystrii). Na něm je 1 + 1 + 7 + 1 + 7 + 1 + 7 + 1 + 7 = 33 korálků. Modlí se to různě (ono to hlavně už málo kdo používá, používají to jeno tzv. katholičtí anglikáni), většinou je na krucifixu znamení kříže, credo na prvním korálku, na velkých Oratio Dominica (Otče náš), a na malých Ježíšova modlitba. Toto pořadí je základ.