Avatar uživatele
anonym

Kolik km ujdou během směny šenkýři a šenkéřky?

Přestože jsou v jedné budově tak musí ujít hafo km během 12 hodiné směny, jsou hospody i nostop, tam to bude jiné.
Doplňuji:
mám na mysli ty co běhají po lokálu. Číšnice, pivnice, číšník, nevím jak to nazvat, ale pingl a pinglice beru jako hanlivý výraz, proto šenkýř a šenkýřka, přestože ti asi točí za výčepem a moc neběhají

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, iceT před 4232 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Odpoveď byla označena jako užitečná

Patří do skupiny špatně placených turistů. jako třeba pošťačky a další podobné profese. Ale otázka je šenkýřky či číšnice. Já v tom vidím rozdíl.
Doplňuji:
U těch co roznášejí jídlo a pití se musí ještě připočíst k tomu běhání váha jídel a pití. Kdysi hovořilo, že ve větší restauraci se jedná o roznesení několika tun denně, navíc se zpravidla nosí v pro tělo nepříjemné poloze a tělo je jednostranně namáhané. Psalo se, že nachodí okolo 10 km denně – ale to je těžko měřitelné.
To samé listonošky – tahají nad normy těžké tašky (vedení Pošty to ale popírá), musí běhat za každého počasí.
Když vezmu svoje mládí, kdy jsem pracovně nachodil okolo 30 – 40 km za den (- to není nemožné – ráno jsem vyrazil pěšourem do práce a ve své podstatě až na nějaké zastavení u lidí v práci jsem šel svižnou chůzí až do večera – tam kde jsem byl nic nejezdilo nic – prostě kraj bez civilizace) tak bych za listonoše a číšníky neměnil, protože jsem si nesl jen svoje pracovní papíry, svačinu a pití (když byly studánky mimo trasu).
Nicméně – zas bych raději chodil a dělal pošťáka, než někde dny a roky seděl v kanceláři a bavil se o tom, co zas doma ten druhý provedl a kdo s kým a co bylo v tom a tom seriálu.

Upravil/a: venkovan

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pizlicka

a co kameramani,kteri točí svatbu dvanact hodin v kuse?ti se nalitaji a jeste musi davat pozor,aby neprosvihli zaber.ja mam vyzkouseno lítání po sálu s kamerou osm hodin.dvanáctka me ceka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Můj táta byl číšníkv restaouraci asi z 10 stoly jednou si půčil krokomněr.Večer zjistil že tam za 12 hodinovou smněnu naběhal 40 km.

před 4232 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek