Kolik km ujdou během směny šenkýři a šenkéřky?

Přestože jsou v jedné budově tak musí ujít hafo km během 12 hodiné směny, jsou hospody i nostop, tam to bude jiné.
Doplňuji:
mám na mysli ty co běhají po lokálu. Číšnice, pivnice, číšník, nevím jak to nazvat, ale pingl a pinglice beru jako hanlivý výraz, proto šenkýř a šenkýřka, přestože ti asi točí za výčepem a moc neběhají

Nejlepší odpověď
venkovan

Patří do skupiny špatně placených turistů. jako třeba pošťačky a další podobné profese. Ale otázka je šenkýřky či číšnice. Já v tom vidím rozdíl.
Doplňuji:
U těch co roznášejí jídlo a pití se musí ještě připočíst k tomu běhání váha jídel a pití. Kdysi hovořilo, že ve větší restauraci se jedná o roznesení několika tun denně, navíc se zpravidla nosí v pro tělo nepříjemné poloze a tělo je jednostranně namáhané. Psalo se, že nachodí okolo 10 km denně – ale to je těžko měřitelné.
To samé listonošky – tahají nad normy těžké tašky (vedení Pošty to ale popírá), musí běhat za každého počasí.
Když vezmu svoje mládí, kdy jsem pracovně nachodil okolo 30 – 40 km za den (- to není nemožné – ráno jsem vyrazil pěšourem do práce a ve své podstatě až na nějaké zastavení u lidí v práci jsem šel svižnou chůzí až do večera – tam kde jsem byl nic nejezdilo nic – prostě kraj bez civilizace) tak bych za listonoše a číšníky neměnil, protože jsem si nesl jen svoje pracovní papíry, svačinu a pití (když byly studánky mimo trasu).
Nicméně – zas bych raději chodil a dělal pošťáka, než někde dny a roky seděl v kanceláři a bavil se o tom, co zas doma ten druhý provedl a kdo s kým a co bylo v tom a tom seriálu.

Další odpovědi
pizlicka

a co kameramani,kteri točí svatbu dvanact hodin v kuse?ti se nalitaji a jeste musi davat pozor,aby neprosvihli zaber.ja mam vyzkouseno lítání po sálu s kamerou osm hodin.dvanáctka me ceka.

elektrikář

Můj táta byl číšníkv restaouraci asi z 10 stoly jednou si půčil krokomněr.Večer zjistil že tam za 12 hodinovou smněnu naběhal 40 km.