confiG

Kolik kilokalorií (kilojoulů) spálím, když vím tepovou frekvenci + sport.

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda se dá nějakým vzorečkem zjistit přibližný počet spálených kilokalorií (kilojoulů), pokud mám k dispozici data z hodinek s hrudním pásem a samozřejmě s přihlédnutím na mou aktivitu (nejčastěji běh a florbal). Našel jsem pouze rádoby tabulky s hodnotou 0,4kJ/hod/kg pro florbal, nicméně myslím, že daleko přesnějších hodnot dosáhnu právě díky tepové frekvenci. Vím, že to nebude nic přesného, ale zajímalo bymě to. Předem všem moc děkuji :)

Nejlepší odpověď
pusinka50

Teď jsem koukala na pořad o shazování kilogramů tuku. Výpočet tepové frekvence pro spalování tuků je (220-věk) x 0,7, ani víc, ani míň. Druhá stránka věci je, jak to měřit při různém druhu cvičení…