bolak

Kolik kilo žaludů vyplodí dub? Během jednoho roku.

Doplňuji:
Mě to stačí obecně, třeba 20–50 kilo, nebo 100–500 kilo, a nebo ve kterém věku kolik a tak podobně. Každý den chodím dubovým lesem, je tam tolik žaludu a stejně nemám žádnou konkrétní představu, kolik by to tak asi mohlo bejt a kolik může být z jednoho stromu.

Nejlepší odpověď
marci1

Vzhledem k tomu, že se uvádí, že jeden strom dubu může mít za sezónu i 50 000 ks žaludů ( někde se uvádí až 90 000 ) : http://www.za­ludovka.cz/
a 200 ks žaludů váží asi 1 kg : http://nachod­sky.denik.cz/zpra­vy_region/deti-hledaly-zaludy-a-take-sazely-stromky-20121121.html
pak, jestli se nepletu, 1 dub může vyplodit i 250 kg žaludů. 🙂

Další odpovědi
Emefej

Mám na pozemku vrostlý dub a když se urodí, tak odvozím do lesa zvířátkům asi 6 vrchovatých koleček žaludů.

houbín

Pochybuji, že si někdo dal takovou práci a všechno důkladně sbíral a vážil. Záleží to na velikosti stromu a na mnoha dalších faktorech.

honza19hk

dle velikosti stromu.

anonym

To snad záleží na stáří stromu a kde ten strom roste.to ti nikdo přesně neřekne,

bolak

marci1: to je servis :)