asdfghjkl

kolik kilo unese anglický plnokrevník?

Nejlepší odpověď
anonym

Anglický plnokrevník má hmotnost 500–600 kg, takže kdyby měl nosit polovinu vlastní váhy, musel by nosit 250–300 kg, což je logicky nesmysl.
Nevím kolik unese a jak dlouho, ale v dostizích je váha jezdce a výstroj koně limitována typem dostihu,výkonností koně atd. V handicapech to znamená , že čím lepší kůň, tím větší váhu nese. V jiných dostizích, které jsou chovatelskou zkouškou je váha daná pohlavím nebo věkem koně a délkou dráhy. V překážkových
a steeplechase dostizích je to také jiné. Všeobecně se dá napsat, že v dostizích nosí váhu 50–75 kg.
Pokud tě zajímá kolik kg může nosit plnokrevník jako jezdecky používaný kůň, tak je stejně výkonný jako každé jiné plemeno jezdeckého koně. Bez problémů na něm může jezdit při parkúrech, rekreačních vyjížďkách atd. dospělý člověk průměrné hmotnosti, tj. cca 80 kg.