Alča M.♥

Kolik kilo může maximálně vážit holka, která má 12 roků a asi 154cm?

Kolik nejvíc a od kolika kilo už to je nadváha?

Nejlepší odpověď
Drap

Maximálně, těžko odhadnout, ale mohla by vážit třeba i 100 kg. Nadváha se určuje podle BMI. Pokud je v rozmezí 25 –29,99 tak je to nadváha.V odkazui je výpočet BMI a vše okolo
http://www.spor­tuj.com/view.php?na­zevclanku=vypo­cet-nadvahy&cislo­clanku=2011030003

Další odpovědi
Hlada

Ideálně bys měla vážit kolem 50 kg, pásmo nadváhy pro tvou výšku je nějakých 60–70 kg. Na internetu je spousta kalkulaček. Zadej si do vyhledávače BMI. Nedej se ale zlákat ke koupi nějakých drahých bezúčelných potravinových doplňků od prodejců, kteří zpravidla tyto stránky provozují.

Zdroj: http://www.hubnuti-jak.cz/bmi/

hanulka11

No ve 12 letech je 50kg docela dost na 154cm, to záleží taky ale na kostře ..pokud máš silnější kosti- tak budiž. Pokud se budeš dost pohybovat a necpát se sladkocśtmi a takovými těmi hambáči a podobně . Nebudeš tloustnout. Hlavně prosím tě v tvým věku nechtěj držet nějaké drastické diety , teprve vyspíváš , tělo potřebuje vše ke zdárnému vývoji- jsi ještě dítě…tak jez co ti doma dají a nedoháněj to jako někdo v rychlých občerstveních , vidím tady u nás .

terry

Souhlasím s hanulkou.
Váha se počítá podle vzorce BMI, ale to je pro dospělé.
Ve 12 se člověk stále vyvíjí a roste.
Znám několik, které byly ve 12 při těle a pak pěkné štíhlé holky celý zbytek života.
A naopak, znám i takové, které byly na základce štíhlé a teď mají nadváhu.

Amie

muzes si to spocitat pres vzorec vaha(kg) /vyska(m)2 (na druhou = tuto hodnotu vynasobis stejnou hodnotou napr. 3×3). nevim kolik ti to musi vyjit abys byla v normalu ale myslim ze 20. pod 19 je podvaha a 25 zas obezita. nejsem si ale jista a radeji si to over na netu.
k tve otazce kolik muzes vazit – kdyz se budes hodne snait tak klidne i pres 100. zalezi na tobe jak mas dobre spalovani a kolik a co jis. ale hlavne zalezi kolik vlastne ty sama chces vazit.
navic jen vaha a vyska ti nerekne jestli je tva postava v pohode.