dkk

Kolik kg je tolerance na letištních vahách při odbavování zavazadel?

Ahoj ,vím, že na jednu osobu je povoleno 20kg na odb. zavazadlo, ale zajímá mě jestli je tam nějaká tolerance, popř. kolik kilo navíc se toleruje. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
chudst

Jak u kterych aerolinii a jak u ktere osoby na prepazce a jak v ktere zemi. Vetsinou do 3kg toleruji, na 4kg se mraci, od 5kg se plati. Ale kdyz jsme treba leteli zpet z Ameriky, normalne tolerovali i +7kg/osobu.

Osobne bych pri odletu z CR neprekracoval vice, nez +3kg a pri preletu zpet do CR je potreba se informovat delegata.

Další odpovědi
Terryle

Záleží na aerolinkách, na letišti a na člověku u odbavení – někdo mávne rukou nad pěti kily, někdo vás nechá platit při půlkile nadváhy. Horší jsou v tomhle nízkonákladovky, ty vás nechají cvakat často i za pár deko navíc. Ale i ČSA v posledních letech docela zpřísnily. Pokud ale letíte ve skupině a máte třeba 2 kg nadváhy a člověk s váma má podlimit, mávnou nad tím rukou.
Co se nějaké odchylky týče, to záleží na vyvážení jednotlivých vah, mám ozkoušeno, že každá může vážit o chlup jinak. Ale dělá to rozdíly v rozmezí 0,1 kg, což vás stejně nevytrhne…

hanulka11

záleží kdo je u odbavení, přesně je to jen v lidech, ale je fakt, kdyby každému tolerovali kila navíc asi by to letadlo bylo řádně přetížené

letos co jsem viděla při odbavování,nikdo neplatil , a byli i tací, kteří měli 6–7kg navíc , ale většinou rodinu s dětmi jaksi tolerují.

suaeda

Kolik kilo tolerují na letištích nad povolený limit nevím. Zatím se mi to nikdy nestalo. Ale doplním odpovědi. Pokud letíte na dálkové lety mimo Evropu, tak nebývá limit 20 kg, ale jen 15 kg.