s1066

Kolik kcal denně ma mít 40 letý fyz. pracující muž?

Nejlepší odpověď
Banshee

Kolem 2000, možná něco přes a pokud máte dostatečný pohyb tak se to zvyšuje.

Další odpovědi
tom004

Nelze jednoznačně odpovědět. Minimálně je potřeba vědět jakou fyzickou práci vykonává,výšku,sou­časnou váhu,atd.V odkazu je „kalorcká kalkulačka“.Umí lecos spočítat po zadání podobných údajů.

Zdroj: http://kalori­e.mte.cz/calcs/in­dex/2011-04-05/category_id:43

Alesh

Tak především je nutné vyjít z toho kolik by měl vážit a kolik opravdu váží. Nejjednodušší je, spočítat to přes BMI index tedy:
hmotnost (kg) / výška2 (m) (pozn. ^2 = druhá mocnina).
Toto číslo by měl mít chlap v rozmezí 20–25.
Výpočet energie se pak provede takto:
hmotnost * 167 kJ/kg * koef, kde koef = 0,8 při lehké denní zátěži, 1 při střední a 1,25 při težké.
Příklad: Měřím 195 cm, ideální BMI = 22,5 (střed intervalu 20–25), střední zátěž, pak 22,5 * 1,952 = 85,5 kg ⇒ 85,5 * 167 * 1 = 14300 kJ/den.