postcd

Kolik Kč měsíčně stojí chlazení potravin v průměrné chladničce?

Chladnička/lednička může stát třeba 8000 Kč a vydržet 8 let, což máme náklady 83 Kč měsíčně za to že si chladíme a mrazíme potraviny. Dále za elektřinu pro průměrnou chladničku je potřeba zaplatit zhruba 500 Kč měsíčně a nebo více při průměrné ceně elektřiny pro ČR?

Nejlepší odpověď
brillant

Málo informací.
http://www.ener­getickyporadce­.cz/Files/pora­denske-centrum/nase-sluzby-zdarma/pujcovani-mericich-zarizeni/orientacni-hodnoty-spotreby-domacich-spotrebicu/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=spo­treba+elektri­ny+chladni%C4%8Dky&s­ourceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

Další odpovědi
trpaslicek

Nevim kolik ma lednicka odber ale podle me 500 kc mesicne jen za lednicku je moc. Mame doma 4 teraria kde se 13hod denne sviti 40w zarovkama, pocitac jede tez furt s odberem 500w, do toho televize, repraky, lednicka, 4krat tydne jede vysavac, varna konev denne a vlezeme se do mesicni zalohy na elektrinu 1000 kc!! Z toho soudim ze 500 mesicne za lednicku je fakt moc (jedine pokud by byla vadna a nachlazovala by se nonstop)… daji se sehnat (nebo pry i od elektraren pujcit) nejaky meric odberu co se da do zasuvky a do toho se teprv zapoji spotrebic a meri to presne odber toho spotrebice.

anonym

Máme chladničku s mrazákem a její spotřeba je 100 Kč za měsíc (naše sazba za 1 kWh je 4,50 Kč).
Za komunistů nás provoz ledničky stál denně 0,45 Kčs (1,5 kWh x 0,30Kčs za 1 kWh) čili 164 Kčs za 1 rok a vydržela 25 let.Kolik si dneska musím za tu dobu koupit ledniček?Takže je dneska zboží lacinější když za tu dobu si musím koupit více zboží než když jsem ho kupoval dříve?Plýtvalo se dříve více materiálem než dnes?