tereza001

Kolik kapek bylo možné vytvořit pomocí kapátka (pipety) o šířce hrdla 0,5 mm z 15 g peprmintového likéru?

Odpovědi
brillant

Otázka tu již byla http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-kapek-bylo-mozne-vytvorit-pomoci-kapatka-pipety-o-sirce-hrdla-0-5-mm-z-15-g-peprmintoveho-likeru
Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.
Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky.

mosoj

K tomu aby jsi to mohla vypočítat potřebuješ vědět povrchové napětí peprmintky. Nebo velikost a hmotnost kapky.

Pokud to vztáhnu na hodnoty vody tak by to bylo cca 300 kapek.
U peprmintky to bude ale méně. Předpokládám že se povrchové napětí nezmění ale hmotnost kapky bude větší.