Zvědavý

Kolik kalorií je 1 kg ?

Pokud se to dá nějak přepočítat. Díky
Doplňuji:
Prominte ale nerozumím „napiš čeho“

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano dá, ale napiš čeho.

Další odpovědi
Alesh

🙂

Tak třeba kilo železa je přesně 0 kcal. U skla je to stejné. Beton a olovo jakbysmet. 😉

Jinak z hlediska energie jsou pro tělo zajímavé jen bílkoviny, cukry a tuky. Jejich energetickou hodnotu vygoogluješ. Záleží pak, kolik daná potravina čeho obsahuje. Následně to velmi snadno dopočítáš.

rigormortis

nejde, nemůžeš převádět hmotnost na energii.
Doplňuji:
Napiš čeho tady myslí, že když jim řekneš, že to je kilo másla tak to má určitou výživovou hodnotu.
Kilogram je jednotka hmotnosti SI.
Kalorie je jednotka energie (definováno jako ohřátí jednoho mililitru vody o jeden stupeň celsia).
Neexistuje žádná přímá souvislost mezi dvěmi různými jednotkami.
Zkus si převest metr na hodinu…stejně nemožné.

Irisa

možná máš na mysli kilogram lidského tuku, tudíž kolik kalorií musíš vytratit aby ses zbavila 1 kg své hmotnosti. To je pro ostatní, aby to pochopili, ale odpověď fakt nevím, taky mě to zajímá :/

warfery

asi tak 50km

anonym

Zvědavý, třeba 1045kcal = ? kg

anonym

převodník http://www.en­dmemo.com/scon­vert/kj_kgkcal_­kg.php