Phereniké

Kolik jídla lidé po celém světě sní za jeden den?

Na světě žije 7,0 miliard lidí. Co myslíte, kolik jídla všichni dohromady zkonzumujeme za jeden jediný den? Pokud nevíte, zkuste si alespoň tipnout, ať to můžeme porovnat. ;)
Doplňuji:
Já osobně si myslím, že by to mohlo být tak 2,6 miliard tun (JE o hodně, ale všichni lidé na světě za rok…?).

Odpovědi
Bobík147

Těžko říct, každý jí něco jiného. Různá hmotnost, také různě jinak často. V některých zemích musíme pamatovat i na podvýživu či hladomor. Muži zpravidla sní více než ženy, dospělí více než děti. Kojenci jsou stravováni pouze mateřským mlékem.
To je jenom zlomek věcí, které komplikují výpočty. Zkuste si spočítat Váš průměrný denní příjem a podle toho násobit. Ale výsledkem bude hodně hrubý výsledek.