Shady

Kolik jídla člověk potřebuje aniž by přijímal málo nebo moc?

jelikož má každý jinou váhu tak to bude nějaký přepočet cal/kg

Nejlepší odpověď
mosoj

Každý jinak. Jednak má každý jiný metabolismus ( i podle věku) a jednak má každý jiný výdej energie. Orientačně podle tabulek.

Další odpovědi
Alesh

Zhruba bys měl použít tento postup:

  1. podle BMI určit svojí ideální hmotnost (řekněme, že ideální je při tvojí výšce 80 kg)
  2. muž má denní spotřebu cca 40 kcal/kg (167 kJ/kg)
  3. dále máš tři koeficienty: lehce pracující – 0,8, středně – 1 a těžce – 1,25
  4. znásobíš hmotnost, koeficient výdeje na kg a koeficient náročnosti práce a máš svůj denní příjem.

Pak už ti stačí jen znát energetické hodnoty bílkovin, cukrů a tuků. Správně to rozpočítat (20 % energie z bílkovin, 65 % z cukrů a 15 % z tuků), bacha nekoresponduje to s gramy, tuk je cca 2,25× energeticky vydatnější! A pak se podle toho řídit.

Kelt

Co je málo co je moc? Pokud jíte normálně, to znamená ani makrobiotika, vegeterián, vegan, tak se neřiďte tabulkami energetických hodnot potravin. Samozřejmě, že byly sestaveny jídelníčky pro různé skupiny lidí, podle hmotnosti, věku, pohlaví a energetické činnosti, tedy podle toho, zda dělají lehkou nebo těžkou práci, Zde jsou doporučeny potraviny s konkrétním obsahem bílkovin, cukrů a tuků, kdy je jíst, která jídla se mohou kombinovat a která ne. Někdo doporučuje jíst každé dvě hodiny malou porci, jiný méně častěji, ale větší porce. ˇProstě člověk by měl jíst, když má hlad , chuť a ne proto, že je doba jídla, nebo se kouknu do ledničky nebo jdu kolem stánku s hamgurgerem. Jíme, abychom žili a nežijeme proto, abychom jedli.