otaznik007

Kolik je v ČR měst, která obsahují v názvu slovo Lhota?

Nejlepší odpověď
annas

Nejčastějším názvem pro obec nebo část obce je v současné době Nová Ves (62), následovaná Lhotou (31) a Lhotkou (28).
Tyto výsledky však zahrnují pouze Lhoty a Lhotky v „čisté“ podobě bez jakýchkoliv přívlastků, jako je např. Nová Lhota, Horní Lhota apod.

Více informací v odkazu

http://www.czso­.cz/csu/redak­ce.nsf/i/zaji­mavosti_nazvu_ob­ci_v_ceske_re­publice

Další odpovědi
Jaguška

mirop@atlas.cz z Vranové Lhoty letos pořádá setkání Lhot, obraťte se na něj.