Miroslavst

kolik je to stažených dat?

kolik je to stažených dat třeba v megabajtech MB, když mi to píše jen bajty?
Je 1kB 1028b?
Počítám tedy správně:6849891 bajtů/1028/1028­=6,5MB?
Doplňuji:
To Bad:
Nevím jak, ale ukazuje mi to odesláno xxx bajtů
přijato xxx bajtů a nic jiného tam nejde dát.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

1024, neboli 2 na desátou.

Toto se dnes bere jako KiB – Kibibyte, jelikož dle metrické soustavy je kilo tisíc, a ne 1024. A zároveň si výrobci paměťových medii vykládali definici kB ne jako 1024B, ale 1000B (aby nedávali tolik paměti).

210 = 1kiB
220 = 1MiB
230 = 1GiB atd.

POZOR: Windows stále bere kB nemetricky! Tedy 1024, ale záleží také jak to berou jiné aplikace. Proto, když si koupíte disk, který má 80GB, windows vám ho změří jako nějakých 74GB. Ve skutečnosti, dle v současnosti platných zásad, by to mělo být sice 74GiB, ale 80GB.

Další odpovědi
anonym

ano je to tak ale 1024b,jenom se divím proč si to nepřepnete na ukazování MB?