Meri

Kolik je stupňů v zemském jádře?

Odpovědi
badisko

Pevné vnitřní jádro zvané též jadérko je tvořeno pevným skupenstvím zmiňovaného železa a niklu. Jeho vznik je vysvětlován gravitační krystalizací původní taveniny. Do dnešního dne není přesně známo, zdali bylo jádro roztaveno zcela a nebo jenom jeho část, ale v současnosti se spíše předpokládá, že bylo roztaveno v období planetisimál celé. Jeho tvar neodpovídá kulovému, ale je zploštělé, odpovídá tedy spíše elipse. Pevné jádro se každoročně otočí o 1–3 stupně více než polotekutý obal a zbytek Země, což je nejspíše důvod, proč vzniká magnetické pole planety Země.

Díky obrovským tlakům (odhadovány na 1,4 miliónu atmosfér) je jádro velice žhavé a má velikou hustotu (teploty do cca 5 000 °C a hustota v rozmezí 11,3–17,3 g/cm³, což bylo spočteno pomocí setrvačného momentu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zem­ské_jádro

.m.a.t.a.

V té největší hloubce- v 6378 km je 5500 stupňů

Halen

Nevím. Nevíme. To je nejupřímnější odpověď, jakou je možné dát. Jádro nikdo neviděl, nezměřil, neví z jaké je hmoty. Vše co se o něm píše jsou pouhé teorie.