FeKka

Kolik je potřeba J na 1 krok.

Chtěl bych se zeptat, kolik Jouleů je potřeba na udělání jednoho kroku, při váze 60 Kg. Děkuji. Popřípadě vzoreček jak se to spočítá, děkuji.

Nejlepší odpověď
kazisvět

Záleží i na rychlosti kroku a pohlaví. Muž s váhou 60 kg při chůzi rychlostí 5 km/h spotřebuje za minutu 18 kJ. Pokud budu počítat, že délka vašeho kroku je 60 cm, tak na spotřebu uvedené energie potřebujete 139 kroků. Na každý krok tak spotřebujete 129 Joulů energie.
Více informací a výpočtů najdete ve zdroji.

Zdroj: www.kaloricke­tabulky.cz