Poklička

kolik je polovina z jedné třetiny??

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

nebude to náhodou jedna šestina?

Další odpovědi
Anuket

1/3 : 2 = musíš jmenovatele znásobit s dělitelem. Čitatele nenásobíš. Kolik to bude, hm? 3*2 = jmenovatel je 6, čitatel je stejný. Vyjde ti 1/6

ManInBlack

Když chceš přece z čísla získat polovinu, vydělíš ho dvěma: 1/3 : 2 = 1/3 * 1/2 = 1/6.
A když víš, že dělit číslem znamená vlastně násobit jeho převrácenou hodnotou, tak si nejen úspěšně zvládl základní školní docházku, ale umíš si tento příklad vypočítat úplně sám ;).

led

1 polovina z tretiny je rovná 1 šestine z celku..

PS.
ale platí to len v prípade, že nedelíte spoločné náklady na bývanie, podľa mojich skúseností sa to žiaci nikdy nedokázali presne vypočítať
--- pokus o vtip… z čej strany? – školská úloha v kategórii bývanie.