Sabisek

Kolik je nepravidelných sloves ve španělštině?

Jsem na gymnáziu a učím se 7 rokem angličtinu a 2 rokem němčinu. Už od malička chci umět španělsky. Ve Španělsku jsem byla a moc se mi tam líbila. Také se mi zalíbila jejich řeč. Moc jsem se to chtěla naučit. Asi před měsícem jsem se jí konečně zacla jako samouk učit. Nějaký základy mam. Teď probiram časování pravidelných sloves a tak mě napadlo se jen tak juknout na nepravidelný, kolik toho asi bude. Nevíte někdo kolik jich asi je?:-)

Nejlepší odpověď
quentos

Nepravidelných sloves ve španělštině je prý až dva tisíce – a časují se podle sedmdesáti různých vzorů.

Zdroj: http://www.ar­ticlesnatch.com/Ar­ticle/How-Many-Irregular-Spanish-Verbs-Are-There-/823697#.UX5o­Tr2s88w