Samuel Šiler

Kolik je na Sahaře zrnek písku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Teď momentálně asi 552 211 986 3­65 500 ± 100, ale situace se mění každým okamžikem.

Další odpovědi
marci1

Velmi mnoho, ale je jich méně něž hvězd ve viditelném vesmíru. Hvězd je 70 sextilionů (sedmička s 22 nulami) . 🙂

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/hvezd-je-vice-nez-zrnek-pisku-djj-/zahranicni.as­px?c=A030722_142811_ve­datech_kot

tforro

O polovinu méně, než je v oceánech litrů vody.

Kepler

Marci: a to ještě nevidíme ty slabší z nich – rudé trpaslíky (60% hvězd). Zajímavé je i jiné srovnání: počet kombinací DNA je vyšší, než je počet atomů ve Sluneční soustavě. Tak to už padám na prdel definitivně.

Psychotic

Kombinatorika už je taková. Počet kombinací balíčku karet (včetně žolíků) je vyšší než počet atomů ve známém vesmíru. Zkrátka z kombinací bych si radši na zadek nesedal, nestojí to za to 🙂