fortin

Kolik je na papíře pravdivých vět?

Na papíru je napsáno sto vět:

  1. Nejméně 1 věta na tomto papíře je nepravdivá.
  2. Nejméně 2 věty na tomto papíře jsou nepravdivé.
  3. Nejméně 3 věty na tomto papíře jsou nepravdivé.

atd
atd,
až 100) Nejméně sto vět na tomto papíře je nepravdivých.
Kolik je na papíru pravdivých vět?
Doplňuji:
V první VĚTĚ je nejméně 1 VĚTA nepravdivá.
Ve druhé VĚTĚ jsou už dvě VĚTY nepravdivé + Věta.
Pomozte mě to spočítat abych mohl v klidu umřít.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže zase nepůjdu spát 🙂 když řeknu všechny jsou pravdivé, tak potom to není vlastně žádná. Když řeknu že jedna je pravdivá tak to taky není pravda.
Dostal jste mě 🙂

Další odpovědi
kenyrts

Označme si x počet nepravdivých vět.
Pak věty x+1, x+2, … , 100 jsou nepravdivé. (Věta x+1 říká, že je nejméně x+1 vět nepravdivých, je jich ale jen x, atd.)
Těchto vět je 100-x, tedy na papíře je 100-x nepravdivých vět, tedy 100-x=x, a tedy x=50.
Na papíře je 50 pravdivých a 50 nepravdivých vět.

Doplňuji:
To Standa,
ne nemůžu,já to taky moc nechápu!

standa

To kenyrts:

toto řešení jsem na netu taky našel 🙂 ale upřímně já jej nepochopil, můžete mi to jako blbovi vysvětlit 🙂

Zdroj: http://hadanky­.chytrak.cz/?h=lis­t_papiru

Keťas

panenka

je to nastejno 50 pravdivých a 50 nepravdivých

silonka33

mozna jen jedna a to informace ze na papire je napsano sto vet ale jinak na tom asi moc nezalezi protoze ty lzes jako kdyz tisknes jeste nekolik lzi a sam nebudes vedet kolik je tam vet ma odpoved te potesi ses vul ps …kolik je to pravdivich vet

Zdroj: dnesni humor