Marunka2

Kolik je kvasnic „za korunu“? Odpovídá to např. jedné kostce droždí?

Nejlepší odpověď
dědapetr

kvasnice kostka stojí od 2 Kč až do 5kč tak těžko říct.

Další odpovědi
hanulka11

dříve to bylo myslím 50g za 1kčs

takže zhruba to odpovídá …dnešní kostička má 42g
Doplňuji:
Tak máš Stano pravdu 100g bylo za 1kčs našla jsem to

Kdyby se to nějaké nepamětnici stalo, tak vězte,že je to jednoduchý výpočet – 100g stálo 1 Kč, tak jsem to já popletla

stana73

Za korunu se říkalo,když vám v obchodě odvážili z velké kilové kostky droždí.Za korunu bylo 10 dkg a opravdu to stálo 1kč.Takové droždí už snad ani nedělaji,nebo jo?Že bych se spletla a bylo to 5 dkg?

jmhad

Jako kuchař musím říci,že pravdu máte jen jeden.Kilo kvasnic tehdy stálo 10 korun. Neboli za korunu oněch deset deka.A dnes když dávám do knedlíků onu kostku 42 gramů,tak si vzpomenu,že jsem kdysi mamince kupoval kvasnice pro stejný účel za 40 haléřů,tedy 4 deka.Je vidět,že časy se mění,ale ta norma pro pro knedlíky zůstala stejná.

elektrikář

Mnořstí droždí za 1 kč jsou dnes 2 kostky.