misshi

Kolik je doplaceni za zdravotni a socialni?? Kdyz jsem nebyla na uradu prace…

Nejlepší odpověď
brillant

Na základě Nařízení vlády č. 210/2013 ze dne 16. července 2013 dochází od 1. 8. 2013 ke zvýšení minimální mzdy z 8 000 Kč na 8 500 Kč a tím dochází i ke zvýšení minimální výše pojistného na zdravotní pojištění z 1 080 Kč na 1 148 Kč. Na tuto změnu musí OBZP reagovat a platbu na zdravotní pojištění si musí zvýšit na 1 148 Kč poprvé za měsíc srpen, kdy splatnost je nejpozději do 9.9.2013.
http://www.zpmvcr­.cz/platci/ob­zp/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=OB­ZP&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest#channel=sug­gest&q=OBZP+2013&re­vid=1136871110

Další odpovědi
anonym

Pááánaboha – kolik ještě chceš k takové prkotině založit dotazů???
Příště pokračuj s upřesněními v diskusi k dotazu původnímu…!
___
Zajdi si na příslušnou Správu sociálního zabezpečení, vysvětli tam svou situaci a nech si vypracovat platební výměr – na základě něj pak budeš vědět kolik máš zaplatit, na jaký účet to máš zaplatit a dokdy to musíš zaplatit, abys nemusela posléze platit další sankce (pokutu, penále…).

marci1

Jako OBZP ( osoba bez zdanitelných příjmů ) a bez evidence na Úřadu práce budeš platit měsíčně ZP zdravotní pojištění ve výši 1 080,– Kč ( ihned se u ZP zaeviduj ).
Doplňuji:
Od 1.8.2013 došlo ke zvýšení na 1 148 Kč. Omlouvám se.

anonym

Na ÚP se má člověk nahlásit neprodleně, tj. do 8 dnů. Zajdi si tam hned zítra a tam se dozvíš i výši nedoplatku ( nebo budeš muset zajít na sociálku a zdravotní pojišťovnu). Hlavně se přihlas rychle, abys nemusela platit zálohy ještě za listopad. Půl měsíce už je pryč.