Curiosity

Kolik je 5 háků?? 🙂 ..finančně..

Nejlepší odpověď
atriplex

5 háků = 5 haléřů. 1 koruna má 100 haléřů.

Další odpovědi
mosoj

Lepší než Míša bylo Eskymo také za 50 haléřů.
Moje svačina ve škole se stávala z jednoho rohlíku 30 haléřů a 1 limonády 60 haléřů. Z koruny mně ještě 10 haléřů vrátili.

Pamatuji haléře, tříhaléře, pětihaléře, desetihaléře , a dvacetipětihaléře.
Dále pamatuji papírovou hnědou korunu, modrou tříkorunu a zelenou pětikorunu.
Můj měsíční žold na vojenské škole v Moravské Třebové bylo 15 Kč za měsíc.

Pane jo , je to vůbec na chlubení ?

Jikra

Kdysi v dávných dobách byl za 50háků(50haléřů) Míša.

hanulka11

ano ano já si to taky pamatuju… safra to tolik pamatujem ???????:D:D

tatanka

Jsem ročník 57 a tudíž pamatuji pětihaléře, třeba 25ti haléř na telefon v budce. Pochopitelně zrušeno.

Sůwa

Dnes už to platí čistě jen teoreticky, vůbec ne haléře a desetihaléře se zaokrouhlují.Pokud si dobře pamatuju, tak za 5 háků se dal koupit jeden Energit, to byla taková malá tabletka (hranatá) z hroznového cukru zabalená do papírku.
Doplňuji:
Za padesát háků bylo Eskymo, Nanuk za korunu, lipo 20 háků, mejdlíčko celé za korunu, jeden dílek za 20 háků. Co je ale horší, 1 deko droždí bylo za 10 háků a mnoho hospodyněk má v receptech " přidej za 30 hal.droždí…" ale dnes většinou nikdo neví kolik to vlastně je.

lexx

Existovala mince 1 haléř…také 5, 10, 25, 50 haléřů. Točená kofola (0.33 l) v bufetu byla za 90 haléřů. Papírová bankovka 3 Kčs (modrá) a 5 Kčs (zelená) 10 Kčs (hnědá) s dívkou pionýrkou
a 25 Kčs s Janem Žižkou, 50 Kčs (růžová)
s partyzánem.
Na sklonku socialismu 100 Kčs (zelená)
s Klementem ale jenom krátce, přišla revoluce. Bankovka je dnes sběratelsky cenná.
Můj žold na ZVS obnášel 150 Kčs / měs. (svobodník), 180 Kčs (desátník) a 210 Kčs (četař). Krásná doba, nevrátí se.