Vlcak666

kolik je 20 koní v prepočtu na obash ccm ?

Ahoj kolik je 20 koní v přepočtu obsah ccm ? Na netu to nemůžu najít . Díkes :)

Nejlepší odpověď
beer

To se ani nedivím, počítáš jabka s hruškama ))
Ale na netu ale najdeš, že Škoda Popular měl obsah 995 ccm a výkon (což jsou dvě různé věci) pouhých 20 koní.

Další odpovědi
ponovotny

koňská síla je jednotka výkonu tak jí nelze přepočítávat na jednotky objemu. Můžeš porovnávat motory jaké mají při nějakém objemu výkony

autacek

1 kůň = 735,499 watt

Při vynásobení dvaceti zjistíš hodnotu ve wattech (kilowatech) a na to si napasuješ porovnáním motor, který by tomu mohl odpovídat.

Například:

Skoda felicia 1.6 MPi 55KW

Skoda felicia 1.3MPi 40KW

Citroen saxo 1.1i 44KW

Výkon vs obsah motoru nemusí být tak úplně v lineární závislosti.

honza19hk

bodej´t bys mohl. Nejde to takto převést koně jdou převést na kW ale ne na cubický centimetry. Dříve byly motory(stabiláky) co měly obsah třeba 2000ccm a výkon např 30 koní. Obsah motoru je jen jedna z mála věcí co udává výkon motoru.Ale takto to převést rozhodně nejde. Někdy lze převést i jné veličiny ale několika vzorečky. např 300 kN v tahu je 30 tun.

cochee

Na základě příspěvku od „autacek“ ti ukážu, že takto to přepočítat nejde. Autacek napsal „Skoda felicia 1.6 MPi 55KW.“ A já píšu mé auto: „Ford Puma 1.6 (motor není označen MPi, ale je to stejná technologie) 76kW.“ Trošinku výkonový rozdíl, při stejném objemu motoru, že? (Jak udělat koňskou sílu z kW ti taky napsal autacek.)

Vlcak666

Aha :D chci jen vědět jestli je tenhle motor http://www.kar­tingshop.cz/mo­tokarovy-motor-comer-80/d-70590/ dost dobrej protože motorům vůbec nerozmím :D

ponovotny

dost záleží na co to chceš a kolik můžeš investovat. Kouknul jsem do inzerátů a závodní repasovaný motor jsem tam viděl za 25000,– byla to 125cm3 a měl 49koní. To znamená, že tohle žádný silák není (ale čím máš vyšší výkon při stejném obsahu tak zase klesá životnost). Každopádně když motor vyřadí z půjčovny, tak už bych moc s tím, že má cenu do něj investovat nepočítal. Jestli něco stavíš a potřebuješ motor tak bych se klidně koukal po nějakém vzduchem chlazeném, ze starší motorky. Ale jestli tomu vůbec nerozumíš tak si sežeň někoho kdo jo, protože bez znalostí nejen můžeš blbě koupit, ale taky udělat nějakou konstrukční chybu a v lepším případě zničíš motor

ponovotny

na co, nebo jak dobrej? Musel bys srovnávat s jinými motory. Každopádně si nemyslím, že by firma, která provozuje půjčovnu jentak prodávala dobrý motor a ještě se slevou z důvodu lásky k tomu kdo ho koupí. Kvalita asi bude odpovídat ceně. Pravděpodobně to bude z půjčovenský motokáry a z nějakého důvodu přestal fungovat. Tak ho zrepasovali a přitom zjistili, že už to z nějakého důvodu nemá cenu montovat spátky. (můj názor)

Vlcak666

ok dik :)