mosoj

Kolik jablek ?

V bedně jsou promíchány tři druhy jablek.
Jaký nejmenší počet jablek musíte vzít poslepu z bedny, aby mezi vyňatými jablky byla :

  1. alespoň dvě jablka jednoho druhu.
  2. alespoň tři jablka jednoho druhu ?

Doplňuji:
Nezáleží na počtu ani velikosti bedny.
Jediná podmínka je průměrné promíchání.

Nejlepší odpověď
ReHu

Nezáleží také na tom, kolik jablek je celkově v bedně?
Když tam je jablek 150 ks, je to jiné, než když jich tam je pouze 5 ks.

Další odpovědi
JayDee446

Nejmenší počet vytažených jablek, abych měl dvě stejné jsou čtyři jablka. Kdyby se mi totiž povedlo vytáhnout 3 jablka od každého druhu, čtvrté jablko už by muselo k nějakému pasovat. U třech jablek si nejsem jistý, ale myslím, že by to mělo být 7.

mosoj

JayDee446 : Kdyby to šlo dám Ti ještě dva palce. Obě verze jsou správně.

mosoj

Nezáleží na tom kolik je jablek v bedně, ale kolik toho máme v bedně my!!