JájsemRaibek

Kolik hodin má jeden den?

Říká se, že den má 24 hodin, ale dle mého názoru to není pravda, jelikož čísla 24 nikdy nelze dosáhnout.
Den končí ve 23:59:59..... hodin a poté následuje 0:00:00… hodin, tudíž nikdy ne 24.
Je to tak?

Nejlepší odpověď
arygnoc

veď to máte pred očami – na ciferníku hodiniek je bod, kde končí a začína deň.
ten bod má DVE označenia – 24:00 alebo 00:00, platí 24:00 = 00:00 (berte to ako označenie bodu na kružnici, nie ako číslo, ten bod má dve označenia).

takže od 00:00 do 24:00 (00:00) je CELÁ kružnica, teda deň má 24 hodín (veľká ručička týmto bodom za deň prejde PRESNE 24×, nie 23.99999…x).

;-Q

Další odpovědi
gecco

Den má něco málo nad 24 hodin, rotace Země se zpomaluje…
😉

Lamalam

Není tomu tak, den má 24 hodin. Tvá úvaha není správná.

quentos

Jak se to vezme. Koncept dne je totiž dvojí – den jako jednotka SI – 24 h – a den astronomický, jehož délka se, jak už bylo řečeno, mění. Ještě před 25 lety to bylo 23 h 58 min 4 s (zdroj: „Rozum do kapsy“, Albatros Praha 1988), teď už je koukám všechno jinak…
Ovšem i nepřesnosti dnu jako jednotky Si jsou si fyzici dost sobře vědomi, proto se dělají ty všelijaké šachy jako např. vynechání přestupného roku jednou za 100 let.

setapouch

Ne. První minuta dne má šedesát sekund, 0:00:00 – 0:00:59. Ta 0:00:00 je ta zbývající sekunda.

ReHu

A čas od 23:59:59 do 0:00:00 je kde?
Mám za to, že končí a začíná v 0:00:00:00.

led

Čas je presný, nemenný, ale súčasne aj pružný, záleží to aj od nášho pohľadu a chápania a merania jeho časových jednotiek.
Pre zjednodušenie sa naozaj hovorí, že deň má 24 hodín, ale v skutočnosti 24.hodina je len otázka pohľadu je to posledný čas starého dňa, ktorý je súčasne prvým časom nového dňa. A kedže čas sa zastaví len vo fantastických príbehoch, čas pre definíciu 24.hodiny, je tak krátky, že je jednoduchšie definovať začiatok nového dňa od „nuly“.
Pružnosť času? Koľkokrát sme hovorili, ako sa ten čas pomaly vlečie a temer súčasne s druhým dychom sme sa divilili, ako ten čas letí, veď nič nestíhame.

Awe

Sluneční den trvá přesně 24 hodin, hvězdný den trvá 23 hodin, 56 minut a 4,09 sekundy.

zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Den

bolak

Brali jste na střední limity? :)

JájsemRaibek

Rehu čas od-do je v … :D
protože po 23:59:59:5999­999999999 není 24, ale 0:00:000000000

rigormortis

Každá hodina je na ciferníku zobrazena až po jejím uplynutí…první hodina uplyne a objeví se jednička atd.
Pokud by tedy měl ciferník 24:00 tak třičtvrtě na jednu by byl zapsán jako: 24:45, což by vedlo k dezinformacím a omylům v počítání času a vedlo k diskuzi proč tam není prostě 0:00? Proč tam je zapsaný předešlý den?
Jelikož zápis 24:00 trvá 0 jednotky času, tak se od něj opustilo. (logicky)
0:00 (pokud ho vidíš na ciferníku) již patří do dalšího dne, ne předešlého.

střevo

JájsemRaibek – jé vole já taky 😉