bolak

Kolik héliových balonků by uzvedlo dospělýho sympatickýho 80 kg vážícího chlapáckýho chlapáka?

Kolik héliových balonků by uzvedlo dospělýho sympatickýho 80kg vážícího chlapáckýho chlapáka jako jsem já, když by chtěl navštívit babičku a nechce se mu pěšky, protože by ho bolely nožičky?

Ještě poddotaz, kolik by to tak asi stálo peněz, to helium do balónků, kdybych jel na jistotu a vzal jich 10.000?

Nejlepší odpověď
annas

Sama jsem vkládala stejnou otázku, ale nemůžu jit najít

Našla jem dvě otázky – potřeba blalonku na vzlétnutí 10 kg. a 32 kg.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-unese-prumnerne-nafouknutej-balonek-helia-gramu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-balonku-je-potreba-vzletlo-10kg

magorvkleci – vložil vzorec pro výpočet a napsal:

„obvyklej balónek o průměru 27 cm má objem 0,01 m3 takže na 1 kg je potřeba 100 balónků“

Takž zkus vynásobit.

Další odpovědi
gecco

Kolik unese jeden hélijovej balónek?
😉

redy

Tak raděj jeď busem, nebo vlakem, jestli se máš trošku rád 🙂

Mc Merkurion

nevim,třikrát tolik,co v Rusku:http://www.no­vinky.cz/koktej­l/381187-poutove-balonky-vynesly-malou-divku-do-vzduchu.html nebo tisíc,ale to je jistota:http://zpravy­.idnes.cz/bra­zilsky-knez-vzletel-nesen-tisicem-balonku-a-zmizel-beze-stopy-p9f-/zahranicni.as­px?c=A080422_222909_zah­ranicni_jte ale pak už tě neuvidíme…

marci1

Možná tak 1000–1500 balónků, ale víš jak by si babička vážila toho, že jsi přišel po svých nožičkách? 🙂

Emefej

Výpočet je jednoduchý, ale já to počítat nebudu. Potřebuješ znát 2 údaje:

  1. hmotnost prázdného balonku
  2. objem nafouknutého balonku

Hustotu vzduchu a helia najdeš v tabulkách. Archimédův zákon snad znáš.

led

budete potrebovať také isté množstvo heliových balónikov, aké unesie 80kg prasiatko na jeho poslednej ceste.
Výpočet je jednoduchý. V tabuľkách si nájdete vztlakovú silu 1 balónika, ktorého cenu si zistíte v obchode,
pozrite si tlak vzduchu, silu a smer vetra (aby vás neodnieslo na opačnú stranu) a získané dáta spracujte. Potom predložte letový plán na letecký dispečing a požiadajte o povolenie k štartu. Nezabudnite, počas letu musíte byť na spojení s RLP (riadiaci letovevej prevádzky), aby vás nehľadali kdesi v Tichom oceáne, kym vy si budete u babičky vychutnávať koláčiky.
Jednoducho lacnejšie a bezpečnejši je použiť vlastné nohy, prípadne hromadnú alebo individuálnu osobnú dopravu, len to nerobte spôsobom Jacka Londona alebo Jackie Chana, či Belmonda

kelley

Kdysi, tuším na kanálu Discovery, byl pořad „Bořiči mýtů“. Zkoušeli kolik balónků uzvedne pětiletou holku i s židlí. Když v širokém okolí skoupili všechny balónky – bylo jich kolem čtyř tisíc – skoupili taky veškeré zásoby hélia z poutí a pak balónky uvázali k té židli, trochu ji to nadlehčilo. Ale od země se neolepila ani náhodou… Kolik by to stálo, to by ses musel zeptat produkce toho pořadu. Pronajmout soukromé letadlo by byo možná levnější.

cochee

Odpověď na poddotaz: zdroj

Zdroj: http://party-oslavy.heureka­.cz/helium-do-balonku-profi-lahev-50l-800-balonku/speci­fikace/#secti­on

zjentek

tak tohle netuším i když na tuhle otázku bych odpověď znát měl, sory.

bolak

redy: to by pak ale nebylo to pravý antré, ne? 🙂 „tadááá“

redy

bolak: tak potom dej vědět, jak si doletěl 🙂

bolak

určitě dám, když už tu existuje takovej onlajn deníček jako jsou odpovědi.cz, tak proč se nesvěřit..

annas

Ad bolak. Také mě to zajímalo, ptala jsem se už kdysi v minulosti, ale nemžu najít. 🙂

annas

Tu svou otázku nemůžu najít, ale našla jsem další dvě.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-unese-prumnerne-nafouknutej-balonek-helia-gramu

bolak

nojo, a možná by bylo ještě zajímavý zjistit, kolik balónků bych potřeboval, abych se jen lehce vznášel a zase pomalu klesal, prostě napodobit snížit gravitaci, abych se pohyboval jako astronaut na měsíci..