dedeg

kolik formátů AVI existuje?Mám na FLASHce nahrané filmy-všechny v AVI,ale některé v TV nehrají.

Když se podívám v PC do "vlastností"tak žádný rozdíl nevidím.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

avi je tak zvany „kontejner“
tedy zvukova stopa a obrazova stopa je ulozena zvlast a muze byt zakodovana ruznymi zpusoby (kodeky) – napr. mp3+h264 nebo wma+mpeg1 …atd…(kombinaci je mnoho) …a je na tom, kdo takovy film komprimuje, jaky kodek zvoli…

pokud nektery prehravac nebo TV nenacte jeden film a druhy ano, znamena to, ze pro onen nehrajici typ nema ve svem systemu nahran dekoder

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­VI

Další odpovědi
led

Doplním Lukáša:
formát *.avi je jeden
spôsob zápisu (kódovania) sa volá kodek a tých je veľa. Ak máte starší prehrávač, tak v tom prípade novšie kodeky (po roku vyrobenia vášho prehrávača) nepozná, teda ich „neprečíta“.