Kolik existuje tvorů, kteří jsou schopni radikálně změnit strukturu těla?

př: housenka = motýl

Nejlepší odpověď
Lucijej

To se týká veškerého hmyzu s proměnou dokonalou, u kterých je stádium larvy(motýl – housenka, samotářská vosa – housenice, vážka – najáda, moucha – struska, chrobáci – ponrava, kovařík – drátovec,potemník – moučný červ atd.) mění přes kuklu v dospělce ..... takže zaokrouhleně spousta;

potom se to týká žahavců, kde je stádium polypa a medůzy; ploštěnců (mořské ploštěnky – Mullerova larva, motolice (má celkem 5 druhů larev) – miracidium, tasemnice – onkosféra, koracidium – dohromady 8 druhů larev); potom mlži: sladkovodní mlži – glochidium, mořstší mlži – trochofora, pak třeba slávička – veliger, korýši – nauplius (krab – trochofora); ježovka- pluteus;

mihule – minoha; žáby, čolci, mloci a ryby – pulec

a sousta dalších

Nikde jsem žádná souhrná čísla nenašla, to by se muselo spočítat po druzích.

Další odpovědi
anonym

napadá mě pulec-žába