rozcuch

Kolik existuje druhu barvy cerne?

Odpovědi
anonym

WTF??
Jak to myslíš??
Černá je jen jedna…
RGB – 0,0,0
CMYK 1,1,1,0 (nebo 0,0,0,1)
___
Asi si ten dotaz rozmysli a napiš jeho ´rozumné´ znění do Doplnění či Diskuse.
😁

marci1

Vzorník černé barvy :

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vzor­n%C3%ADk_barev_RAL#B­.C3.ADl.C3.A1_a_­.C4.8Dern.C3.A1

mosoj

Jedna. Ostatní jsou šedé. To samé platí pro bílou.

quentos

ad předchozí odpovědi, no budete se divit, ale malíři rozlišují černí minimálně šest, resp. pět, ta první uvedená se jíž nevyrábí – čerň slonovou (dnes nahrazována tzv. černí kostní), révovou, lampovou, železitou a manganovou. Že by byly nachlup stejné, to bych se hádal…

Zdroj: http://ivahon­kova.webnode.cz/o­lejove-barvy/cerne/

Awe

Jsem tak trochu v oboru…černých je xxx odstínu…Můžete si říkat že je pouze jedna ale není tomu tak.Zvláště při laku vniká dalších XXX druhů odstínu černé a zároveň nepatrná změna lesku udělá opět nový odstín.Tak jako u modré,zelené či jiné barvy je černé hromada.
Doplňuji:
marci1:Jinak marci poslala označení barev RAL. kde můžete vidět už teď pár odstínu černé…Ale označování barev je více a né vždy jsou stejné