Nikkol

Kolik elektriky „žere“ tramvaj?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Starý typ tramvaje spotřebuje při svém provozu na jeden ujetý kilometr zhruba 4,2 kWh elektrické energie, modernizované stačí 2,7 kWh. Tuto energii je možné využít například pro napájení dalších tramvají nebo k vytápění výhybek a tramvajových ostrůvků,“ řekl proděkan FM TUL Aleš Richter s tím, že měření budou pokračovat, aby se výsledky porovnávaly i při odlišných klimatických podmínkách.
http://liberec­ky.denik.cz/zpra­vy_region/ved­ci-z-univerzity-v-noci-nespi-meri-tramvaje.html

Další odpovědi
mosoj

Jenom doplním, že nové typy tramvají mají rekuperaci elektrické energie. To jest při brždění se elektromotor promění v dynamo nebo alternátor ( teď nevím jestli je to na střídavý nebo ss proud) a vyrobená elektrika při brždění ( jízdě z kopce) se vrací do troleje.