kropitko

Kolik dostanou důchodci přidáno?

http://www.smi­sek.cz/componen­t/option,com_zo­om/Itemid,28/pa­ge,view/catid,22/Pa­geNo,5/key,53/hit,1/
Doplňuji:
mosoji, to nebylo myšleno proti důchodcům, spíš naopak, „pobavilo mě“, jakou formou je to prezentováno, jak kdyby dostali bůhví co. Myslím, že zvednutí důchodu o 3,9 % nikoho nevytrhne. Průměrně se důchod zvedne o 371 kč za měsíc, což mi připadá v dnešní době téměř zanedbatelné.
prostě se mi to jen nezdá?! ☹

Nejlepší odpověď
annas

Tyto bankovky si mohou důchodci uschovat v sekretáři nebo je dát do muzea.
Dobrý příspěvek na přilepšenou.

Další odpovědi
mosoj

Děkuji za štědrost.
Přidáno jsem dostal a ještě jednou tolik co mám důchod si přivydělám podnikáním ( takže nikomu práci neberu). Jsem spokojený !!

dudu

Dohromady jsme s manželkou dostali na měsíc přidáno něco přes 9 stováků, za rok tedy téměř 11 tisíc., díky za ně – lepší než pár facek. Něco si přivydělám na burze a když se daří, stačím takto profinancovat slušnou dovolenou někde u moře pro dvě osoby. Co si přát více.

mosoj

Ale ano, já to tak beru. Jenom mě štve, že si lidé zaměňují povahu člověka v tomto případě starého člověka z pojmem důchodce.
Povaha se věkem mění a to u každého. Důchod s tím nemá nic společného. Zde vystupuje do popředí závist, ale jenom něčeho.
Povahové rysy ale zůstávají, jenom se jejich projev jaksi s věkem zvýrazňuje.
Čeká to ale každého bez vyjímky.

kropitko

No tak já to beru tak, že důchodce je člověk, který pobírá důchod. Dokonce to nemusí být ani starý člověk.Takže povahové rysy do toho vůbec nemíchám,,to s tím skutečně nesouvisí,, Je mi úplně jedno, jestli si dotyčný ke svému důchodu přivydělává, naopak takoví důchodci mají můj obdiv.
Souhlasím s Vámi, až na ten fakt, že se obávám, že mě to nečeká. Hranice důchodového věku se neustále zvyšuje a moje zdraví se mi zdá poslední dobou poněkud chatrné,,:-D,,asi by se mi líbilo být aktivní důchodce, ale fakt se obávám, že se toho nedožiji,,:-)Hold to je život.