ReHu

Kolik dopravních značek je možné umístit na 1 sloupek?

Před časem jsem viděla reportáž, kde se mluvilo o tom, že je dost značek i zbytečných a že řidič někdy nemá šanci veškeré značení registrovat.
Doplňuji:
Dobře, takže víme, kolik značek na 1 sloupek. A jak stíháte vnímat třeba 3 sloupky s více značkami najednou? + provoz na silnici a chodce?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Sloupek měří přibližně 3 metry a značka je velká přibližně půl metru. Z toho vyplývá, že na jeden sloupek se nevejde víc než 6 značek. :D:D:D
Doplňuji:
u nás postavili novou silnici a to je balada, místo jedné značka dali dvě na každou stranu. zákaz přejíždění, 200m konec a za dalších 300m zase zákaz. Po projetí několika stovek metrů vlastně nevíš jestli jo nebo ne. A do toho omezení rychlosti. Ale sledovat by se mělo všechno, jen nikdo neřekl jak to udělat :D

Další odpovědi
nabubindes

značka aby byla účinně zavěšena nesmí být níže jak 60cm nad zemí.
Doplňuji:
úplně jednoduše. sečtu všechny značky v okolí a vydělím to sloupkama… opatrnosti není nikdy dost, dbám na BESIP

cukrar

Není omezen předpisem počet značek. jen jejich velikost, rozměr a typ písmen, viditelnost (zvláště u vodorovného značení je třeba vědět, zdali je to ještě plná čára, nebo zbytek čehosi)
Těch TPéček je více…

viz: vyhláška 30/2001, PT 65, ČSN EN12899–1 a další a další
Ještě jinak, Třeba značka STOP před křižovatkou musí být na slouku sama!! Značky nesmí být níže než......
příště

salsa verde

vyeliminuju ty zbytečné značky-třeba zákaz odbočení doprava pro mně není podstatný když chci jet rovně a tak nepátrám proč nemůžu jet doprava…a dívám se hlavně na chodce a na auta před sebou a každopádně ať nemám chybu v sms co píšu a nepropálím si šálu za dvacet háků… 😁

terry

Já tedy také občas nevím, kam se mám dívat dřív.

terkaprihodo

No, už jsem viděla i sloup, kde značek bylo 5. Dvě velké a k tomu tři dodatkové. To jsem dokonce musela pozastavit, abych si to vůbec stihla přečíst. Toto mi už ale přijde jako extrémní příklad. Je ovšem pravda, že jsem před časem četla nějaký článek, kde psali, že co se týče dopravních značek – https://www.do­pravniznaceni­.com/ tak jsme v Evropě dalo by se říct velmoct, tedy že jich máme na silnicích skoro nejvíce v Evropě.