vopice

Kolik dodatkům k pracovní smlouvě můžu od svého zaměstnavatele mít?

Je normální, že mám už 7. dodatek?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud předmětem dodatků NENÍ prodlužování pracovního poměru, který je sjednán vždy na dobu určitou, tak těch dodatků můžete mít klidně 150 🙂

Ale, pokud jsou dodatky psány protože se jedná o prodlužování prac.poměru na dobu určitou, tak je zde určité omezení…

V ustanovení § 39/2 zákoníku práce se píše, že nelze opakovaně prodlužovat pracovní poměr na dobu určitou, např. vždy po měsíci nebo po čtvrt roce, pokud by součet těchto dob určitých měl přesáhnou 2 roky.

Např.
1.1.2009 uzavřena smlouva na dobu určitou do 31.3.2009…, pak by byla měsíc pauza*) a od 1.5. by byla uzavřena smlouva opět na 3 měsíce…, pak by třeba byla pauza 2 měsíce a od 1.10. by byla smlouva na 5 měsíců, pak byla pauza třeba zase jen 1 měsíc a od 1.4.2010 by byla smlouva třeba na 4 měsíce…, pak by byla pauza 5 měsíců a od 1.1.2011 by byla smlouva na 8 měsíců.

Celkový součet dob určitých výše uvedených smluv pak bude činit 23 měsíců a zaměstnavatel pak už může uzavřít smlouvu na dobu určitou jen na 1 měsíc.. a když by o zaměstnance stál dále, tak pak by to už musela být smlouva na dobu neurčitou.

*) pokud by některá z ppřestávek mezi dvěma pracovními poměry na dobu určitou byla delší jak 6 měsíců, tak se předchozí doba pracovních poměrů nezapočítává a začíná nová lhůta 24 měsíců…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h2.aspx

Další odpovědi
Drap

Počet dodatků neni omezen

pokazdejinak

můj zaměstnavatel řeší dodatkem i třeba zvýšení mzdy, takže za mě: ať jich je co nejvíc! :)