bolak

Kolik dneska stojí postavit barák? A je nejdražší ta práce, nebo ten materiál?

Tak ještě jinak, když by si člověk chtěl nechat postavit normální průměrnej barák, na klíč nebo jak se tomu říká, tak kolik by zaplatil jen za tu stavbu, za práci. Jentak prskněte nějakej vodhad, přesně to bejt nemusí, stačí rozmezí..

Eburo: kalkulačku už jsem právě použil, a vyšlo mi že průměrnej normální barák, když do toho započtu úplně všechno, mi vyjde na 4 miliony, což se mi zdá úplně šílený, vzhledem k tomu že průměrná mzda je u nás okolo 22.000 čistýho; to je na celej život o zábavu postaráno

Nejlepší odpověď
Drap

Při nedávno dokončené stavbě byl u nás nejdražší materiál. Pozemek nebyl drahý, to se většinou odvíjí od atraktivnosti lokality. Práce také ne. Většinu jsme si dělali vše sami, kromě několika málo specialistů.
U každého to však může být zcela odlišné.Tři takovémto zadání nelze udělat ani kvalifikovaný odhad. Pokud by byly známy všechny technické parametry, pak by byl odhad možný.

Další odpovědi
led

Ak počítam bez DPH a ceny pozemku do 2 mil Kč sa zmestí priemerný domček aj s obyvateľným podkrovím.
Pre mňa najdrahšie boli čakanie a vybavovanie s úradmi a energetikmi (300 dni lehota na zapojenie elektriny). A vo variante „+ pozornosť na podporu dažďových pralesov na Sahare“, by konečné nákady asi vyšli lacnejšie v zmysle „čas sú peniaze“

Mc Merkurion

…někdy je nejdražší pozemek…

anonym

To záleží jakej barák,na netu máš i online kalkulačky,tak si to najdi,pozemek může stát třeba 800 tisíc a domek ti vyjde třeba na 2,5 mega.,za práci zaplatíš dle toho,kdo ti to bude stavět.

cukrar

Nelze odpovědět na Vaší otázku, páč odpověď může být i takto.
Je nejdražší práce, je nejdražší materiál, podle toho co si vyberete za Vaše priority.
Barák jen k přespání z nejlevnějšího materiálu a ošizený bude do miliónu, ale třeba i za 10 milionu.

Pixma

Nevím, jak náročný jsi, ale dají se postavit domky( hrubá stavba + deska) do 2 milionů.

Zdroj: http://www.dum­jednimtahem.cz/cz/ce­nik-rodinnych-domu-ceny-djt

dudu

http://www.eko­nomicke-stavby.cz/domy/fran­tisek-9?utm_source=Sez­nam&utm_medium=Tip­Seznamu&utm_cam­paign=Frantisek9(04-2016

zjentek

A seš průměrnej člověk? Tak 2mega půda, 2mega matroš, 2mega robota = průměr.

K doplnění: Tak ses měl lépe učit!

bolak

zjentek: to říkal v červnu jeden moderátor přes zprávy v rádiu, četl zprávy a prej: „Ronaldo si za minulý rok přišel na více než v přepočtu 2 miliardy korun…hmm…asi jsem se měl líp učit…“ :))

bolak

Mc Merkurion: a když odečtu pozemek? dejme tomu že pozemek mám..

Mc Merkurion

…tak záleží, jestli ti to bude dělat stavební firma, nebo rodina, ale vim, že se říká, že práce je stejně drahá, jak materiál…