Gorouš

Kolik dětí máte/chtěli byste/považujete, že je dobré mít?

Napište kolik dětí považujete, že je dobré mít. Nevadí, že děti máte nebo, že jich máte více nebo méně.
Doplňuji:
Jenom k doplněné já bych plánoval jedno. Všichni dostáváte palec!

Nejlepší odpověď
kropitko

radši si ten počet nechám pro sebe,ale když vše dobře půjde,tak bych chtěla ještě jedno,časem,teď ne,mám mimčo

Další odpovědi
standa

  • MÁM 4 děti
  • CHTĚL jsem 2… a v každém manželství se mi to povedlo 🙂
  • POVAŽUJI za dobré mít tolik dětí, kolik jsem jich schopen uživit a řádně vychovat… a bohužel někdy je 1 dítě moc a 7 málo (znám oba případy)

BEAES

Zatím 2

quentos

zatím nemám (a nemám zatím ani s kým je teoreticky mít ;{), ale domnívám se, že za stávajících podmínek jsou ideální zhruba tři (vzhledem ke klesající porodnosti v ČR a dalším faktorům jsou prý dvě málo a jedno bídně málo). Počet se však musí přizpůsobit finančním možnostem rodičů (což si zejména jedna nejmenovaná národnostní menšina ani za mák neuvědomuje).

Jahoda

Čekala jsem miminko, ale bohužel to dopadlo strašně špatně.. :(((. Teď se snažíme a plánujeme další. Děti bych chtěla mít 3. Přijde mi to tak akorát i když já pocházím ze čtyř sourozenců :D

afro.minerva

To je různé. Znám lidi, kteří snad ani děti mít nechtějí. Možná až v pozdějším věku. Já bych např. chtěla 3 děti. Manžel by chtěl 2 děti. No ale kdo ví, třeba zůstaneme na 1 dítěti kvůli mým zdravotním problémům. Takže těžko říct. To se uvidí za nějaký čas.

Jinak se to dá těžko říci. Každý má o svém životě svoji vlastní představu. Hlavně si myslím, že je dobré děti mít. Dokud jsme naši malinkou pusinku neměli, tak jsme ani nevěděli, jak nám chybí… 😁

panenka

já mám děti 3 a myslím si že vždycky záleží na rozhodnutí lidí kolik jich chcou mít.

anetadela1

Máme dvě, kdyby přišlo třetí (snažit se asi nebudem), tak se svět nezboří a budem mít tři.

Zlatomuska

To záleží na tom, co chcete dětem poskytnout. Já mám jedno díte, zůstala jsem sním sama, ale nelituji. Ráda bych měla jestě jedno a najít chlapa, který by za to stál.. ale nedarí se. Víc dětí bych nechtěla. Nicméně aspon má malý sporení a jakz takz prezíváme. Můj bratr chtěl vždy hodně dětí – má tri, neplatí sporení ani pojistění ani jednomu,a těsí se, az nejstarsí odejde z baráku, aby si mohli dovolit dalsí. Těm starsím uz se téměr nevěnují, nejstarsí je jak urvaný z retezu, Tak neívm, jestli je tohle ta správná cesta. Pro mě je důlezitějsí financní zajistění rodiny a hlavně poskytnout dětem zázemí, a strasně moc zázitků, na které budou celý život vzpomínat. Bohuzel se minedarí najít chlapa, který by měl stejné hodnoty jako – a aby pro něj byla rodina nejdůlezitějsí

bartt13

ja jedno

Nuk nuk

Já už se, vzhledem ke svému věku a prostorovým podmínkám, spokojím se dvěma. Což už je téměř hotovo, protože jedno mám a druhé čekáme v kevětnu.

Kolik je ale dobré mít dětí obecně, to mohu těžko určit. Každý jsme jiný, někdo má pocit, že jedno je právě dost a jiné rodiny plánují trochu větší počty. Každý by si měl sám určit a odhadnout, kolik dětí o kolik lidí se svládne postarat tak, aby ani jedno nebylo zanedbané a odstrčené.

Michal

Mám dvě ,třetí by neškodilo....­.........
Doplňuji:
Já palec ,jen tak, nechci!!!

Zdroj: život

anonym

mám dvě děti(upozorňuji děti-kluka a holku)a tři vnoučata nejstarší bylo 1.1.2010 17let.
Dvě děti je dnes až,až.

anonym

Sourozencům se dobře vede, když jsou alespoň tři. Rodiče často chtějí děti dvě, ale pořád je lepší mít jedno dítě, než žádné. Pokud to ovšem jde.

lorja

Mám dva syny a tím i splněno.