Zlatý

Kolik dělá roční rozpočet ČR na armádu?

Slyšel jsem, že roční rozpočet na naši pidiarmádu je několikanásobně vyšší než na zdravotnictví. Je to pravda?
Doplňuji:
Nemohu souhlasit s názorem " to nevědět".
Prý je to 6 x více než na zdravotnictví.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to cca 55 miliard Kč.

http://www.palba.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Věřím tomu.A možná proto,je lepší to nevědět,a nevědět jak barevné si kupují, třeba spodní prádlo.Těch věcí k naštvání je i tak dost.

Bronzový

cca 43 mld. ministerstvo obrany, 7 mld. ministerstvo zdravotnictví. Nicméně zdravotní péče v ČR není financována pouze z rozpočtu MZ, ale i ze zdravotních púojišťoven a rozpočtů krajů.
Pro doplnění: Při vstupu do NATO jsme se jako stát zavázali mezinárodní smlouvou financovat "armádu" částkou 2,5% z HDP a v současnosti jsme něco kolem 1,3% takže obrana je oproti naším závazkům silně podfinancovaná.

Zdroj: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xch g/mfcr/xsl/zakon_o_sr_59689.ht ml

Diskuze k otázce

Zlatý

tom004

Dobře.Tak teď vím kolik to je peněz.A je mi to stejně k ničemu,jako když jsem to nevěděl.Když se najde někdo,kdo přijde s konkrétní akcí,aby se jim to rozhazování zatrhlo,budu jeden z těch,kteří se jí zúčastní.

Zlatý

mosoj

Tak mě znalost takovýchto čísel umožní udělat si představu o politicích, jak to opravdu myslí a kdo se snaží lhát nebo tomu nerozumí. A tyto znalosti uplatním při volbách. Nevolím podle toho jestli se politici pěkně usmívají na plakátech nebo rozdávají buřty !!

Zlatý

mosoj

fcoop : Dobrý odkaz. Jenom by mně ale zajímalo zda je takovýto ůdaj zveřejněný oficiálně.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.